Здача іспитів в сервісному центрі МВС
Іспити перевірки знань Правил дорожнього руху (1306-2001-п ) та навичок керування транспортними засобами відповідних категорій приймають екзаменаційні комісії РЕП ДАІ.
Іспити з Правил дорожнього руху (1306-2001-п ) проводяться за екзаменаційними білетами, затвердженими Департаментом Державтоінспекції МВС.
Іспити з керування транспортними засобами проводяться у два етапи: на майданчику для навчання з початкового керування, а потім на визначеному РЕП ДАІ маршруті в умовах дорожнього руху (за винятком перевірки навичок керування на мопеді та мотоциклі).
Особам, яких екзаменують, пропонується за 20 хвилин відповісти на 20 питань.
Позитивна оцінка “склав” ставиться, якщо екзаменований кандидат у водії відповів на всі екзаменаційні питання за відведений на це час та допустився не більше двох помилок.
Практичний іспит з керування транспортними засобами проводиться на транспортному засобі тієї категорії, право на керування яким отримує особа, що екзаменується.
Для визначення підготовки особи до керування транспортним засобом враховується виконання нею таких дій:
- підготовка до початку руху, увага відносно інших транспортних засобів;
- своєчасність вмикання попереджувальних сигналів;
- початок руху;
- користування дзеркалом заднього виду;
- розгін і переключання передач з нижчих на вищі і з вищих на нижчі, рух по прямій;
- зупинка транспортного засобу на підйомі, а потім відновлення руху (при цьому транспортний засіб повинен плавно рушити з місця і може відкотитися назад не більше ніж на 20 см, а двигун повинен працювати);
- розворот при обмеженій ширині проїжджої частини і рух заднім ходом (для цього виїхати на ділянку дороги обмежених розмірів,
- розвернутися при одноразовому включенні передачі заднього ходу; на проїжджій частині зупинити транспортний засіб у місці, де є заїзд у двір з правого боку; увімкнути задню передачу і заїхати у двір без використання передньої передачі; після зупинки автомобіль повинен стояти так, щоб його зовнішні контури не виступали на проїжджу частину);
- гальмування і зупинка транспортного засобу при різних швидкостях, включаючи екстрену зупинку, якщо дозволяють дорожня ситуація і умови руху;
- вибір дистанції й інтервалів між транспортними засобами;
- маневрування на дорозі, що має дві й більше смуги для руху в одному напрямку;
- об’їзд транспортних засобів, які стоять, у тому числі загального користування, та інших перешкод;
- вміння перелаштуватися з однієї смуги руху на іншу;
- належна реакція на сигнали, що подаються іншими учасниками дорожнього руху;
- оцінка дорожніх обставин при під’їзді до регульованого перехрестя; подання, за потреби, попереджувальних сигналів;
- зупинка перед перехрестям;
- дотримування сигналів світлофора або регулювальника;
- плавність зрушення з місця після зупинки;
- виконання випередження та обгону;
- виконання зупинки транспортного засобу.
Якщо особа під час теоретичного іспиту не підтвердила знання Правил дорожнього руху (1306-2001-п), посвідчення водія (у разі наявності) у неї вилучається.
Особи, які не склали іспит зі знань Правил дорожнього руху ( 1306-2001-п ), до іспиту з навичок керування транспортними засобами не допускаються.
Позитивна оцінка, одержана після складання іспиту зі знань Правил дорожнього руху (1306-2001-п ), вважається дійсною протягом трьох місяців. Після закінчення цього терміну іспит зі знань Правил дорожнього руху призначається повторно.
У разі нескладання іспитів повторні теоретичні й практичні іспити призначаються не раніше, ніж через 5 календарних днів.
Якщо особи, що отримують посвідчення водія вперше, не склали іспит із навичок керування транспортними засобами втретє, вони допускаються до наступного іспиту після проходження повного курсу підготовки керування відповідним транспортним засобом у закладі, що підтверджується довідкою про повторний курс підготовки керування транспортним засобом.
Особам, які склали іспити зі знань Правил дорожнього руху ( 1306-2001-п ) і навичок керування транспортними засобами в РЕП ДАІ, оформляються посвідчення водія відповідних категорій.
Особи, які керують транспортним засобом (якщо це підтверджено відповідними документами), обмінюють посвідчення водія без складання іспитів.
Особам, які протягом останніх 12 місяців не керували транспортними засобами, обмін посвідчень водія проводиться після складання теоретичного і практичного іспитів без обов’язкового додаткового їх навчання в закладі з підготовки водіїв.